FIBEFIBE

FIBE

Fibe, czyli Krzysztof Himkowski swoją przygodę z tańcem zaczął w trzeciej klasie szkoły podstawowej zaczynając od tańca ludowego. Następnie był taniec towarzyski. Pod koniec lat ’90 zajął się tańcami sportowymi w parach i występował z większymi i mniejszymi sukcesami na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata międzynarodowej organizacji IDO. Występował w kategoriach Mixing-Blues, Swing, Tango argentino, Salsa, Rueda De Casino czy szwedzki Bug. W tańcach tj Mixing-Blues czy Swing jest wielokrotnym Mistrzem Polski oraz finalistą Mistrzostw Świata i Pucharu Świata.

W 2003 roku podczas gdy w Niechorzu odbywał się jeden z pierwszych Polskich festiwali salsy (organizowanym przez Jose Torresa) Fibe w programie „Pytanie na Śniadanie” oraz w specjalnym wyjściu poświęconym temu tanecznemu festiwalowi uczył widzów podstawowych kroków salsy. Od tego roku zajął się już tylko salsą. Turniejowo występował jeszcze do 2006 roku. W tym samym roku otworzył w Koszalinie swoją szkołę tańca pod nazwą Fota Step. Od tego czasu prowadził również warsztaty Salsy całej Polsce na mniejszych i większych warsztatach oraz na festiwalach i kongresach salsowych, tj. Warsaw Salsa Festival (obecnie El Sol Salsa Festival), Salsa Spring Break w Warszawie, legendarny już Crystal Salsa Party, Bachaturo i inne.

Fibe tworzył choreografie do teledysku wokalistki Zosi Karbowiak (znana m.in. ze słynnego refrenu piosenki Liroya „Impreza”) z którą wystąpił również w eliminacjach do Eurowizji 2010 emitowanym na żywo w TVP1. Choreograf „Pippi Pończoszanka” w reż. Wojtka Rogowskiego (wystawione w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie) oraz „Anna i Anna” w reż. Waldemara Sierańskiego (Kabaret Koń Polski).

Hobbystycznie zajmuje się rapowaniem. Na swoim koncie ma wydaną solową płytę oraz kilka teledysków, które można znaleźć m.in. na Youtube.

W 2011 roku został sędzią Polskiego Związku Tańca Freestyle, sędziując najbardziej prestiżowe zawody taneczne w Polsce oraz współtworząc regulamin i zasady jakie obowiązywać miały w turniejowych kategoriach tańców karaibskich. Fibe jest Dyplomowanym Instruktorem Tańca, tytuł nadany przez Narodowe Centrum Kultury i Ministra Kultury zdobył w 2004 roku po ukończeniu dwuletniego instruktorskiego kursu kwalifikacyjnego w Warszawie. W roku 2013 wystąpił na takim samym kursie już w roli wykładowcy, na zaproszenie Egurrola Dance Studio ucząc młodych i przyszłych instruktorów tańca salsy. Od jesieni 2013 r roku współtworzy duet wraz z Klaudią Kopiec. Razem szkolą się i występują na kongresach w Polsce i za granicą. W sezonie 2014/2015 współpracował z Przemkiem Wereszczyńskim w The Salsa Kings.

Sam zobacz jak świetnie można się bawić i uczyć jednocześnie na zajęciach u Fibego, instruktora z dobrym poczuciem humoru, ale również z olbrzymią wiedzą i doświadczeniem.