Izabela „Izu” Berendt

Izabela „Izu” Berendt

Trenerka / Instruktorka, która stoi murem za swoimi podopiecznymi i nawet na chwilę nie pozwoli im w siebie zwątpić.
Choreografka, która widzi muzyką i poddając się jej brzmieniu, instynktownie dobiera każdy kolejny krok.
Tancerka, która nie chce zamykać się w żadnych ramach i nieustannie poszukuje nowych wyzwań.

Tymi słowami i w tej właśnie kolejności można najlepiej opisać Izu. Sama o sobie mówi, że przede wszystkim jest trenerem. Dlaczego? Bo najważniejsi są dla niej ludzie.
Mimo że przygodę z tańcem rozpoczęła jeszcze jako dziecko, dopiero na studiach odnalazła swoją taneczną miłość – dancehall. Pod czujnym okiem ówczesnych trenerów szkoliła swoje umiejętności i zdobywała wiedzę, by obecnie móc dzielić się doświadczeniem z innymi . Robi to nieprzerwanie od 5 lat. W tym czasie grono jej kursantów wzrosło do pokaźnych rozmiarów. Dziewczyny, z którymi pracuje, odnoszą ogromne sukcesy na polskiej scenie tanecznej, zarówno w kategoriach solowych, jak i grupowych. Dancehall Mafia oraz So-So Jammin to dwie ekipy, które dzięki ciężkiej, systematycznej pracy oraz choreograficznemu zmysłowi Izu, regularnie plasują się w finałowej trójce najlepszych grup dancehallowych w Polsce. Co więcej, Dancehall Mafię mogliście oglądać w ostatniej edycji polsatowego programu Got To Dance, gdzie dziewczyny zebrały bardzo pochlebne recenzje. Izu jako trener jest wymagająca. Zależy jej, żeby wszyscy maksymalnie wykorzystali czas treningu i wynieśli z niego jak najwięcej. Ale na jej zajęciach nie zapomina o uśmiechu i pozytywnej atmosferze! Inspirację czerpie z muzyki i ludzi. Wychodzi z założenia, że od każdego tancerza, bez względu na reprezentowany poziom, może się wiele nauczyć. Na sali zostawia swoje emocje i serce. W pełni oddaje się temu, co robi.
Choć na swoim koncie ma już taneczne osiągnięcia (m.in. 2msc. Male/ 3msc. Female na Dancehall Or Die 2015, Finał Slavic Dancehall Queen 2015, Top 8 Dancehall Challenge oraz Dancehall International Poland 2014) oraz występy (Orange Trip, Euro 2012, kampania odzieżowa Boom Box Kids dla Cropp 2015), to twierdzi, że największy taneczny sukces jeszcze przed nią. Stawia na nieustanny rozwój. Uważa to za obowiązek względem uczestników zajęć. Regularnie jeździ na warsztaty i zgłębia wiedzę, by móc jak najlepiej przedstawiać ludziom kulturę dancehall’u oraz Jamajki.
Izu to 100% pasji do tańca, ludzi i życia. A nawet 101%! J