Nauka tańca dla dzieci

Nauka tańca dla dzieci Gdańsk – podstawy baletu w So!Salsa

Wielu rodziców zastanawia się jaka forma tańca jest najlepsza dla dziecka, które dopiero stawia pierwsze kroki na parkiecie. Na etapie dorastania ważne jest wypracowanie nawyków tancerza. Stąd najczęściej zaleca się balet, który doskonale przygotowuje do dalszego rozwoju na tym polu. Przekonaj się jak wygląda nauka tańca dla dzieci Gdańsk SoSalsa. 

nauka tańca dla dzieci gdańsk

Podstawą w tańcu jest znajomość zasad baletu. Idealnie wyprostowana sylwetka, doskonała równowaga, duża praca mięśni i świadomość ciała to pierwsze, co kojarzy się z tym stylem tanecznym. Uczęszczanie na zajęcia ruchowe zapobiega wadom postawy, za to sprzyja prawidłowemu rozwojowi. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza, że obecnie lekcje wychowania fizycznego często są zwyczajnie zaniedbywane. Nauka tańca dla dzieci Gdańsk to doskonała forma aktywności dla osób w każdym wieku. Dzięki baletowi dziecko kształtuje postawę tancerza. Ponadto uczy się dyscypliny, ze względu na konieczność regularnych praktyk.

Zajęcia z baletu to również poprawa muzykalności dziecka i jego poczucia rytmu, a także zdolności do zapamiętywania różnych rzeczy. Z czasem w młodych tancerzach wyrabia się samodzielność w interpretacji, a więc nauce towarzyszy rozwój emocjonalny dziecka. Warto trenować tą dyscyplinę ze względu na szereg niezliczonych zalet.

Opis zajęć

Na nasze zajęcia zapraszamy dzieci od 8 roku życia. Początkowo będą uczyły się prawidłowej postawy, poznają podstawowe ustawienie stóp i ułożenie rąk.  Nauka Tańca dla dzieci Gdańsk to w dużej mierze również rozciąganie, które zwiększa mobilność i umożliwia wykonanie kluczowych figur. Pierwsze lekcje mają charakter zapoznawczy. Dziecko powinno poczuć, że taniec to przede wszystkim rozrywka.

nauka tańca dla dzieci gdańsk

Wymagany strój

Do tańca wymagane są ubrania, w których wyraźnie widać pracę mięśni i ułożenie całej sylwetki. Dzięki temu łatwiej jest korygować błędy. Na podstawową garderobę każdego, kto trenuje balet składają się body lub mocno dopasowana koszulka, rajstopy, bądź legginsy i baletki ćwiczebne.  Dziewczynki często przychodzą na zajęcia w spódniczkach, które nie są obowiązkowe, jednak z pewnością zachęca małe baletnice do uczestnictwa w lekcjach. Długie włosy powinny być wysoko upięte by nie zasłaniały sylwetki i nie przeszkadzały w tańcu.

 

Zapisz swoje dziecko na kurs