Taniec Intuicyjny w So!Salsa- 18 maja 2018

Kochani, zapraszamy Was na nowe, bardzo wyjątkowe wydarzenie w SoSalsa!

Zaczynamy spotkania z tańcem intuicyjym.

Taniec intuicyjny, w którym każdy ruch jest dobry, bo jest własny i daje możliwość ekspresji.
Zapraszamy w przestrzeń w której możesz puścić wszystko co chcesz puścić, wytańczyć wszystko co chcesz wytańczyć, rozluźnić napięcia, puścić głowę, wejść w ciało i skontaktować się z nim…po prostu pobyć ze sobą w tańcu i spotkać siebie w ruchu. Każdy z nas ma do tego dostęp, każdy potrafi tańczyć i ruszać się. Każdy z nas ma w sobie mędrca, znajdźmy do niego drogę…
To zajęcia, na których możesz poruszać się tak jak potrzebuje tego twoje ciało, bez ustalonej choreografii przy dobrze dobranej muzyce z nieinwazyjnym prowadzeniem. Możesz podążać za impulsem z ciała, tańczyć siedząc, leżąc, stojąc. Każdy najmniejszy ruch może być tańcem.
Zajęcia poprowadzi Joasia Mikołajczyk.

Zajęcia potrwają od 19 do 21, koszt 30 zł.

Joanna Mikołajczyk (JOA),
TANIEC INTUICYJNY
„Tańczyłam już prawie wszystko i od wielu doświadczonych i znakomitych nauczycieli czerpałam inspirację.
Droga moja zatoczyła krąg. Zaczynałam ze swoim ruchem, radośnie tańcząc co mi ciało podpowiadało, potem był balet, całonocne tańce przy łódzkich undergroundowych dźwiękach drum’n bass. Najważniejsze było podążanie za muzyką i swoim ciałem. Potem eksplorowałam Kreację Dynamiczną, bazującą na choreoterapii, Tai Chi, Butoh u Atsouchi Takenouchiego, Kontakt Improwizację u Milana Kozanka i Tala Avni, Capoeira Angola, ruch GaGa, Labanowską Analizę Ruchu i Tańce w Kręgu. Tańczyłam Improwizację w Ruchu i Symbolikę Ciała u Detlefa Kapperta w Essen i ukończyłam kurs terapii tańcem i ruchem Instytutu DMT w Warszawie.
Pewnego dnia poczułam energię ziemi. Moje ciało spełnienie odnalazło w plemiennych i tradycyjnych tańcach afrykańskich przy dźwiękach bębnów. Taniec afrykański zgłębiam od 10 lat. Uczę się ze źródeł u afrykańskich tancerzy w Gwinei, Gambii, Senegalu. Obecnie tańczę w zespole grającym w Gdańsku muzykę afrykańską Cocodjembe i formacji tanecznej Nandaloo.
Od czterech lat praktykuję uważność w ashtanga jodze. Moim doświadczeniem jest również ścieżka 5 rytmów, którą nadal podążam (Joanna Hussakowska, Jonathan Horan, Tammy Bernstein).
Po wielu latach poszukiwań tego właściwego ruchu, takiego którego moje ciało potrzebuje najbardziej, który jest uzdrawiający i z którego czerpie siłę, powróciłam do siebie. Wróciłam do małej dziewczynki, która rusza się tak jak chce… intuicyjnie i jest w tym autentyczna, podąża za swoim ciałem, swoją energia i jest sobą.”
W Gdańsku prowadzę zajęcia z tańca intuicyjnego, tworząc przestrzeń w której można eksplorować taniec i ruch, wyjść z głowy i podążać za mądrością płynącą z ciała, rozluźnić się i zanurzyć w siebie.

Chodzi o to abyś mogła /mógł zobaczyć i zatańczyć siebie… Odnaleźć swój indywidualny ruch…
Zapraszam w przestrzeń, w której możesz puścić wszystko co potrzebujesz puścić.
Wytańczyć wszystko, co potrzebujesz wytańczyć.
Rozluźnić napięcia.
Wejść w ciało i skontaktować się z nim… po prostu pobyć ze sobą w tańcu i spotkać siebie w ruchu.
Każdy z nas ma do tego dostęp, każdy potrafi tańczyć i ruszać się. Każdy ruch jest dobry bo jest własny i daje możliwość ekspresji.
Każdy z nas ma w sobie mędrca, znajdźmy do niego drogę…
Zapraszam do posłuchania o tańcu prosto z serca, tańcu afrykańskim i choreoterapii w wywiadzie dla Trójki [link do audycji z lewej strony, pierwsze 20minut]

https://www.polskieradio.pl/9/5376/Artykul/1730691,Afrykanski-taniec-z-glebi-serca-i-na-indyjskim-weselu

Bądźcie tam z nami!
zapisy: zapisy@sosalsa.pl lub w recepcji studia

do zobaczenia 🙂