kalendarz
zapisz się na kurs

Instruktorzy

scroll
Aga Himkowska
Aga Himkowska
zoom

Jej przygoda z tańcem rozpoczęła się, gdy miała 13 lat – wtedy pierwsze kroki postawiła na parkiecie studia tanecznego „Fala” w Sopocie. Kurs tańca towarzyskiego okazał się strzałem w dziesiątkę i rozbudził w nieświadomej jeszcze swojego talentu Agnieszce pasję do tańca, która trwa do dziś. Chęć odkrywania nowych technik tanecznych i opanowania trudnej sztuki „świadomości ciała” zawiodła ją na zajęcia salsy w jednej z trójmiejskich szkół tańca, gdzie przy rytmach kubańskiej muzyki i dźwięków clave odkryła nowe możliwości interpretacji choreografii i rozbudzania swojej kobiecości.

 

Przełomowym momentem w tanecznym dorobku Agnieszki było rozpoczęcie kursu salsy prowadzonego przez Anię Cegłowską. Utalentowana kursantka dostała propozycję dołączenia do grupy choreograficznej „Transformacja”, skupiającej inne młode tancerki. Od tego momentu jej życiorys taneczny nabrał rozpędu — intensywne treningi, warsztaty (Jorge Camagüey, Assai Samba), kongresy taneczne (Warszawa, Wrocław, Praga) sprawiły, że Agnieszka miała okazję brać lekcje u najlepszych instruktorów i poznać takie style taneczne jak jazz, afro, reggaeton. Jednak swoje prawdziwe taneczne wcielenie odkryła podczas wakacyjnego pobytu w Barcelonie, gdzie gorące rytmy reggaetonu i salsy sprawiły, że taneczna, spontaniczna interpretacja muzyki stała się dla niej sposobem wyrażenia swoich emocji, a parkiet miejscem, gdzie czuje się w swoim żywiole.

 

Podczas swoich zajęć zaraża kursantów taneczną energią, ucząc, jak połączyć zabawę z odkrywaniem ukrytych możliwości swojego ciała i podkreślaniem w tańcu swojej osobowości, a kolejne warsztaty i wyjazdy taneczne stają się inspiracją do tworzenia niepowtarzalnych choreografii. Brała udział w szkoleniu po którym otrzymała certyfikat ZIN (Zumba Instructor Network),Zumba Sentao™ oraz Aqua Zumba®.

Wstecz

SoSalsa - Solidarity of Salsa