kalendarz
zapisz się na kurs

Bachata

scroll
Bachata

Bachata

  • zajęcia solo
  • zajęcia dla par/singli

 

Bachata jest to rodzaj muzyki i tańca, który powstał i pierwotnie ewoluował w wiejskich i rolniczych terenach Dominikany. Tematyka piosenek jest przede wszystkim romantyczna i uczuciowa.

 

Istnieją 3 podstawowe style bachaty: dominicana, moderna oraz sensual.Dominicana jest to oryginalny styl powstały na Dominikanie. Wykazuje pewne podobieństwa do innych tańców  Moderna jest to styl powstały z radykalnego uproszczenia dominicany. Piosenki w tym stylu są znacznie wolniejsze. Zdarzają się wstawki gitarowe przypominające styl dominicana. Ze względu na prostotę jest to najbardziej popularny styl i jest on najczęściej nauczany.  W stylu sensual dominuje trzymanie bardzo bliskie, zamknięte i prowadzenie za pomocą całego ciała. Cecha charakterystyczna tego stylu to występowanie „falek” ciała. Tempo jest umiarkowane lub wolne. Jest to styl najbardziej zmysłowy.

 

Obecnie Bachata to taniec uważany za jeden z najmodniejszych na świecie. Ze względu na proste kroki polecany jest on dla każdego kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tańcem. W naszej szkole staramy się zapoznać Was z każdym ze stylów, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

zapisz się na kurs

So!Salsa

Gdańsk

Godziny otwarcia: 
15:00-22:00 (od niedzieli do czwartku)

Adres:
Elektryków 4

Telefon:
+48 508 050 299

e-mail:
biuro@sosalsa.pl

Zapisy:
zapisy@sosalsa.pl

Wynajem na wydarzenia i eventy:
kontakt@twojastocznia.pl

SoSalsa - Solidarity of Salsa