kalendarz
zapisz się na kurs

Instruktorzy

scroll
Izabela „Izu” Berendt
Izabela „Izu” Berendt
zoom

Trenerka, instruktorka, choreografka, tancerka

Tymi słowami i w tej właśnie kolejności można najlepiej opisać Izu. Sama o sobie mówi, że przede wszystkim jest trenerem. Dlaczego? Bo najważniejsi są dla niej ludzie. Mimo że przygodę z tańcem rozpoczęła jeszcze jako dziecko, dopiero na studiach odnalazła swoją taneczną miłość – dancehall. Pod czujnym okiem ówczesnych trenerów szkoliła swoje umiejętności i zdobywała wiedzę, by obecnie móc dzielić się doświadczeniem z innymi.

 

Od 2010 r. prowadzi regularne zajęcia i sukcesywnie powiększa grono swoich zdolnych tancerzy. Dziewczyny, z którymi pracuje, odnoszą ogromne sukcesy na polskiej scenie tanecznej, zarówno w kategoriach solowych, jak i grupowych. Izu jako trener jest wymagająca. Zależy jej, żeby wszyscy maksymalnie wykorzystali czas treningu i wynieśli z niego jak najwięcej. Ale na jej zajęciach nie zapomina o uśmiechu i pozytywnej atmosferze! Inspiracje czerpie z muzyki i ludzi. Wychodzi z założenia, że od każdego tancerza, bez względu na reprezentowany poziom, może się wiele nauczyć. Na sali zostawia swoje emocje i serce. W pełni oddaje się temu, co robi. Stawia na nieustanny rozwój. Uważa to za obowiązek względem uczestników zajęć. Regularnie jeździ na warsztaty i zgłębia wiedzę, by móc jak najlepiej przedstawiać ludziom kulturę dancehall’u oraz Jamajki. Jednak nie zamyka się na jeden styl. Szuka i próbuje nowych technik tanecznych, by móc jak najlepiej zrozumieć ludzkie ciało i sam ruch. Jej skryte miłości to salsa i house dance.

 

Choć na swoim koncie ma już taneczne osiągnięcia (m.in. Top 8 solo na Dancehall Challenge 2018, 2 msc. w duecie z Olą Taboł na Dancehall Challenge 2016, 3 msc. na Dancehall World Master Choreo 2016, finał w duecie z Agatą Rzepką na Dancehall International w Barcelonie 2016, 2msc. Male/ 3msc. Female na Dancehall Or Die 2015, Finał Slavic Dancehall Queen 2015, Top 8 Dancehall Challenge oraz Dancehall International Poland 2014) oraz występy (Orange, Euro 2012, kampania odzieżowa Boom Box Kids dla Cropp 2015 i 2016, program Mam Talent w duecie z Denym), to twierdzi, że największy taneczny sukces jeszcze przed nią. Izu to 100% pasji do tańca, ludzi i życia. A nawet 101%!

Wstecz

SoSalsa - Solidarity of Salsa