kalendarz
zapisz się na kurs

Kizomba/Urban Kiz

scroll
Kizomba/Urban Kiz

Kizomba/Urban Kiz

  • zajęcia dla par/singli

 

Kizomba

 

Jest to gatunek muzyki oraz styl tańca stworzony w Angoli, który zyskał popularność w Portugalii, a później na parkietach pozostałych krajów europejskich. W piosenkach, śpiewanych głównie w języku portugalskim, ale również w ostatnim czasie we francuskim i angielskim. Kizomba narodziła się w Angoli pod koniec lat 70. XX wieku.

Kizombę tańczy się w zmysłowy, delikatny sposób, w bliskim kontakcie między partnerami. Przez większość czasu występuje kontakt pomiędzy klatkami piersiowymi, a stopy całością stykają się z podłogą.

 

W Polsce zyskuje popularność obok bardziej znanych tańców socjalowych takich jak salsa i bachata. W większych miastach regularnie odbywają się kursy oraz imprezy dedykowane kizombie lub w połączeniu z wcześniej wspomnianymi gatunkami.

 

Urbankiz

 

Urban Kiz, to młody styl tańca, który wywodzi się z Kizomby i rozwinął się głównie we Francji. W przeciągu kilku ostatnich lat stał się on bardzo popularny. Styl ten tańczony jest głównie do bardziej elektronicznej muzyki, remixów Hip-Hop, Pop i House jak i GhettoZouk. Charakteryzuje się bardziej liniowym ruchem, zwolnieniami, przyspieszeniami jak i bardziej ‘podniesioną’ pozycją w porównaniu do Kizomby.

zapisz się na kurs

So!Salsa

Gdańsk

Godziny otwarcia: 
15:00-22:00 (od niedzieli do czwartku)

Adres:
Elektryków 4

Telefon:
+48 508 050 299

e-mail:
biuro@sosalsa.pl

Zapisy:
zapisy@sosalsa.pl

Wynajem na wydarzenia i eventy:
kontakt@twojastocznia.pl

SoSalsa - Solidarity of Salsa