kalendarz
zapisz się na kurs

Taniec użytkowy

scroll
Taniec użytkowy

Taniec użytkowy

  • zajęcia dla par

 

Ten styl to połączenie różnych technik, wykorzystywanych przy popularnych tańcach, jakie możemy śmiało wykorzystać na imprezach. Taniec użytkowy łączy w sobie tango, walca, disco, motywy latynoamerykańskie i wiele innych. Jeżeli nie mamy na oku określonego stylu, jaki nas interesuje i pragniemy po prostu cieszyć się tańcem, to idealne rozwiązanie. Początkowo uzyskał on nazwę disco fox, ponieważ zrodził się w erze, kiedy dyskoteki zaczęły cieszyć się największą popularnością. Styl ten przekonał ludzi na nowo do tańczenia w parach.

 

Taniec użytkowy uczy nie tyle specjalizacji, co sposobu poruszania się po parkiecie. Zachęca i ośmiela. Pokazuje jak łączyć ze sobą figury. Dzięki temu w stosunkowo prosty sposób można nauczyć się efektownych kroków. Nie trzeba trzymać się określonych sekwencji, ponieważ nasza wyobraźnia dostaje spore pole do popisu. Możemy swobodnie korzystać z poznanych kroków, łączyć tradycyjne układy ze współczesnymi modyfikacjami. Należy wsłuchać się w muzykę i na bieżąco ją interpretować poprzez ruch. Taniec użytkowy różni się zatem od towarzyskiego, ponieważ nie posiada narzuconych ram i sztywnych zasad. Czerpie jednak z niego sporo. Uczy prawidłowej postawy, wyrabia pewne nawyki. Pokazuje jak właściwie traktować partnera, jak zaprosić i podziękować za taniec. Dzięki wpojeniu pewnych norm, możemy zagwarantować sobie, jak i innym zabawę do białego rana i mnóstwo pozytywnych wspomnień związanych z minioną imprezą.

 

Jeśli zbliża Ci się ważna impreza, a może po prostu chcesz posmakować troszkę tańca w parze – śmiało dołącz do kursu! Panowie – nauczymy Was poprowadzić partnerkę w tańcu, a Was drogie Panie jak za mężczyzną podążać.

zapisz się na kurs

So!Salsa

Gdańsk

Godziny otwarcia: 
15:00-22:00 (od niedzieli do czwartku)

Adres:
Elektryków 4

Telefon:
+48 508 050 299

e-mail:
biuro@sosalsa.pl

Zapisy:
zapisy@sosalsa.pl

Wynajem na wydarzenia i eventy:
kontakt@twojastocznia.pl

SoSalsa - Solidarity of Salsa