kalendarz
zapisz się na kurs

Instruktorzy

scroll
Alicja Wika
Alicja Wika
zoom

Swoje pierwsze korki taneczne stawiała już w przedszkolu zauroczona energią (i instruktorem ze szkoły tańca!). Alicja od dziecka kochała taniec, chętnie angażowała się w każde dostępne zajęcia i występy i projekty. Swój rozwój kontynuowała w Salsa Kings uczęszczając na zajęcia dla młodzieży.

 

Jako nastolatka należała do formacji cheerlederek i angażowała się w każde zajęcia i warsztaty taneczne jakie były dostępne. W wieku 19 lat wróciła do tańca w Gdańskich szkołach i była to burleska oraz taniec współczesny, potem trafiła na bachatę w parach i w ciągu dwóch miesięcy już każdą wolną chwilę spędzała na rozwijaniu się z wszystkich dostępnych zajęć latino.

 

Szkoliła się w jednej z trójmiejskich formacji tanecznych „Salsitas by Barbara Materka” oraz czynnie brała udział w innych projektach, takich jak, Bachata Ladies Shines by Evela oraz projekt choreograficzny Klaudii Kopiec. Każdą wolną chwilę stara się poświęcać na rozwój.

 

Zawsze stawia sobie wysoko poprzeczkę, jej największym krytykiem jest ona sama. Szkoli się zarówno u lokalnych instruktorów takich jak Barbara Materka, Dawid Kisiel oraz Klaudia Kopiec, jak i tych międzynarodowych, ze szczególnym naciskiem na salsę on2. Chętnie podejmuje się nauki innych stylów tańca. Jej największą inspiracją była i pewnie jeszcze długo będzie choreografka Galen Hooks oraz tacy artyści jak Fernando Sosa i Bersy Cortez.

 

W tańcu najbardziej kocha wolność i ekspresję, skupia się na detalach, ale przede wszystkim uwielbia się nim bawić i to samo stara się przekazać swoim kursantom. Od 2019 roku uczestniczy również czynnie w koloniach dla dzieci i młodzieży jako instruktor tańca oraz animator. Jest osobą otwartą, pełną ciepła i zawsze z uśmiechem na twarzy.

Wstecz

SoSalsa - Solidarity of Salsa