kalendarz
zapisz się na kurs

Salsa

scroll
Salsa

Salsa

  • zajęcia solo
  • zajęcia dla par/singli

 

W naszym studio uczymy głownnie salsy New York Style - on. Jest to jeden ze stylów salsy - w Nowym Jorku jeszcze ciągle nazywanym mambo. Jest to styl akcentowany "na 2", a nie "na 1" lub "na 3", jak w innych odmianach salsy.

 

Salsa New York Style on 2 to styl cross-body, czasem nazywany mambo on 2 lub salsa on 2. Stworzony w latach 70. przez Eddiego Torresa (urodzonego w Portoryko) przez połączenie oryginalnego mambo z latinhustle i innymi stylami tańca takimi jak pachanga i boogaloo. Od tego czasu rozwinął się pod wpływem między innymi tańca jazzowego, tańca współczesnego, tańców afrokubańskich.

 

Salsa wywodzi się z połączenia rytmów afrokubańskich i karaibskich. Namiętność miedzy partnerami nadaje jej cały swój urok . Salsa charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest to taniec dla każdego . Nie trzeba doświadczenia aby móc spróbować swoich sił w nauce salsy ,ponieważ przychodzi ona z łatwością. Salsa pasuje do prawie każdej muzyki dzięki czemu jest bardzo praktyczna i uniwersalna. Jest to jedna z najpopularniejszych form tańca która zyskuje coraz większe grono odbiorców na całym świecie. Dołącz do tego grona i Ty!

 

Za sprawą naszych wykwalifikowanych instruktorów w szkole So!Salsa każdy nowo poznany krok będzie przychodził Wam z łatwością i lekkością a weekendowe wieczory na parkiecie sprawią ze zyskacie podziw u znajomych !

zapisz się na kurs

So!Salsa

Gdańsk

Godziny otwarcia: 
15:00-22:00 (od niedzieli do czwartku)

Adres:
Elektryków 4

Telefon:
+48 508 050 299

e-mail:
biuro@sosalsa.pl

Zapisy:
zapisy@sosalsa.pl

Wynajem na wydarzenia i eventy:
kontakt@twojastocznia.pl

SoSalsa - Solidarity of Salsa