kalendarz
zapisz się na kurs

Instruktorzy

scroll
Ilona „Stona” Raczyńska
Ilona „Stona” Raczyńska
zoom

Z tańcem związana od dziecka. Zaczynała od nieporadnych zabaw w ognisku baletowym, próbowała też tańca towarzyskiego, a z czasem zaczęła poznawać różne style i techniki taneczne szkoląc się w Polsce i za granicą. Tańczyła w kilku zespołach dziecięco-młodzieżowych w Trójmieście. W efekcie skupiła się na różnych odsłonach tańca jazzowego.

 

W 2009 roku ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny o kierunku taniec jazzowy, prowadzony przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Obroniła pracę dyplomową pt.: „Wpływ afrykańskich korzeni na rozwój tańca jazzowego” pod kierunkiem Piotra Galińskiego.

 

Zajęcia z jazzu prowadzi od 10 lat. Jako pierwsza w Trójmieście prowadziła burleskę&broadway, łącząc co raz bardziej popularną w Polsce burleskę z musicalowymi formami tańca. Od kilku lat rozwija się głównie w tańcach swingowych, a w szczególności w lindy hopie, któremu oddała swoje serce. Poza muzyką i retro klimatem, w tym stylu najbardziej podoba się jej wolność w tańcu i możliwość ciągłej improwizacji na parkiecie.

Podczas zajęć kładzie nacisk na technikę i świadomość ciała, ale zachęca też do łączenia różnych styli i dobrej zabawy.

Wstecz

SoSalsa - Solidarity of Salsa